Берое доближи Черноморец до бездната

снимка: Пресслужба Черноморец

Берое осуети шансовете на Черноморец да се спаси от изпадане, след като спечели категорично с 5:0 визитата си на стадион „Лазур“ в Бургас и затвърди доминацията си във втората седмѝца на А група.

„Заралии“ вече имат 61 точки и са убедително на първо място в плейофите от долната част на таблицата при оставащи три мача до края на сезона. Черноморец продължава да бъде опасната зона с 44 пункта – 2 по-малко от Славия, който е с мач по-малко и 7 по-малко от Локомотив (София).

„Железничарите“ спечелиха малкото столично дерби с 2:0 и си осигуриха оцеляването, тъй като Черноморец има да изиграе още само два двубоя до края на сезона, а пасивът му спрямо Локо (Сф) е седем точки.

Бургазлии обаче все още имат шанса да изместят Славия от спасителното 3-то място във втората седмѝца, макар съвсем минимален. „Акулите“ гостуват на „белите“ на стадиона в столичния квартал „Овча купел“ на 8-ми май от 17:30 и при евентуален успех ще изпреварят отбора на Милен Радуканов с 1 точка, макар и с мач повече.

Все пак, трябва да се отбележи, че на Славия предстоят на пръв поглед протоколни двубои с Любимец и Пирин, които отдавна официално изпаднаха от елита и едва ли ще представляват сериозно препятствие за „белите“.

Още в 7-ата минута Жуниор Мапуку откри резултата на „Лазур“ в полза на „заралии“, а в 13-ата капитанът Георги Андонов увеличи аванса на гостите. В 37-ата Владимир Зафиров прекърши крилете на домакините с трети гол за Берое, а Георги Костадинов в 59-ата направи 0:4 и отново показа голямата разлика в класите между старозагорци и останалите отбори във втората седмѝца. Крайното 0:5 фиксира Самир Аяс след добро центриране на Веселин Пенев.

За Жуниор Мапуку това е 5-то попадение с екипа на „зелено-белите“ в 9-ия му мач в българския елит.