Бердих спря екзекутора на Гришо в Пекин, среща Чилич на финала

Световният номер 10 Томаш Бердих спря победната серия на Жо-Вилферд Цонга, надигравайки французина с 6:4 4:6 6:1 на 1/2-финалите на турнира в Пекин.

Съперник на чеха в спора за титлата утре ще бъде Марин Чилич, който триумфира в хърватското дерби с Иван Любичич в два сета - 6:4, 6:3 и за втори път намери място сред последните двама най-добри в Пекин.

Бердих поведе на екзекутора на родната надежда Григор Димитров с пробив в последния възможен момент, а французинът не му остана длъжен, върна услугата и изравни резултата в сетовете - 1:1.

Последвалата решителна трета част мина под диктовката на победителя, който позволи на Цонга да вземе само първото си подаване и наниза пет последователни гейма за крайния успех в срещата.

Чилич пък не срещна особени проблеми срещу ветерана Иван Любичич в първия полуфинал за деня. Самият той сподели след срещата, че е надвил сънародника си с прочутия топовен сервис и сподели, че се чувства отлично да играе финал в Пекин за втори път в кариерата си.

Последната титла на Чилич датира от февруари 2010-та година. В предишния си опит да триумфира на китайска земя хърватинът бе спрян от световния номер едно Новак Джокович.