Анди Мъри детронира Надал в Токио

Анди Мъри триумфира с втора титла в рамките на две седмици, след като на финала на турнира в японската столица Токио детронира миналогодишния шампион Рафаел Надал след победа в три сета - 3:6, 6:2, 6:0.

С този успех Мъри направи поредна крачка към третото място в световната ранглиста, като разликата му с Роджър Федерер вече е повече от минимална. Това може да се случи още следващата седмица на Мастърс-а в Шанхай, където Федерер няма да участва заради контузия.

Срещата започна чудесно за Надал, който бързо поведе с 3:0 и успя да запази преднината си до края, печелейки първия сет с 6:3.

През втората част, а и до края на мача, на корта имаше само един тенисист и това бе Анди Мъри. Британецът поведе с 3:1, а при 5:2 сервираше за сета и не сбърка, изравнявайки резултата в сетовете.

Оттук нататък обратът на Мъри бе само въпрос на време. Британският тенисист не остави никакви шансове на Надал в третия сет, като не му позволи да вземе дори гейм. Нещо повече - испанецът сякаш бе отписал мача още от началото на сета, защото успя да спечели само 4 точки за цялата трета част, която продължи едва 29 минути.

Така Мъри записа втори турнирен успех в рамките на две седмици, след победата му в Банкок (Тайланд), където по пътя си към финала британецът отстрани първата ракета на България Григор Димитров. Титлата в Токио е четвърта за годината и юбилейна 20-та в досегашната кариера на Мъри.