Бербатов: Ювентус ни би с измислена дузпа

Звездата на Монако Димитър Бербатов настоява, че монегаските могат да елиминират Ювентус от четвъртфиналите на Шампионска лига и за първи път от 2004 година да се борят за място в заключителния мач на най-силния турнир в света.

Както е известно, „Старата госпожа“ спечели първия двубой в Торино с гол от дузпа на Артуро Видал в началото на второто полувреме. В сряда от 21:45 часа на стадион „Луи Втори“ Монако ще разчита на стабилната си защита, за да спре набезите на Карлос Тевес и компания, но ще трябва да залага и на голмайсторските умения на Димитър Бербатов и Антони Марсиал.

„Полуфинал в Шампионска лига е напълно по силите ни“, коментира бившият български нападател на Манчестър Юнайтед пред италианския вестник „Тутоспорт“. „Можем да постигнем нещо голямо срещу Ювентус. Добър отбор сме и го показахме в мачовете с Арсенал и този в Торино.

Абсолютно не заслужавахме да загубим. През първото полувреме не ни отсъдиха дузпа, ако съдията я беше дал, мачът щеше да е различен. После през втората част имаше несъществуваща дузпа срещу нас, но това е футболът.

Гледаме напред с увереност и оптимизъм, подготвяме се добре за обрат. Знаем, че Ювентус е отбор, който създава много положения, но също така допуска ситуации пред вратата си. Знаем, че имаме качествата да продължим в следващата фаза“, каза Бербатов за италианското издание.