Бербатов резерва днес, пазят го за Панатинайкос

снимка: PAOK FC

Голямата звезда на ПАОК Димитър Бербатов ще остане резерва в днешното домакинство на руския “Краснодар” в Лига Европа, информира "24 часа". Това призна треньорът на гръцкия тим Игор Тудор. Хърватският специалист ще излезе с мисъл за неделното дерби срещу “Панатинайкос”.

“Бербатов ще започне от резервната скамейка”, обяви Тудор.

Той ще даде почивка на още няколко от основните си фигури.

При първото домакинство на ПАОК в Лига Европа - 1:1 срещу “Борусия” (Дортмунд), Бербо бе титуляр, но дни по-късно остана резерва срещу шампиона и безапелационен лидер “Олимпиакос”, а когато влезе след почивката, играта на тима от Солун тотално се промени в положителна посока, но вече беше късно за обрат в резултата от 0:2. Затова този път стратегията на Тудор явно е Бербо да поиграе след почивката срещу “Краснодар”, а после да поведе ПАОК срещу “Панатинайкос”.

Тудор бе изключително критичен към своите футболисти за индивидуалните грешки, които допуснаха при 3:3 в градското дерби с “Ираклис”. Бербатов влезе и помогна за обрат от 1:2 до 3:2, отбелязвайки и гол, но в 90-ата мин изпусна дузпа. А мин по-късно “Ираклис” изравни след глупаво поведение на вратаря на ПАОК Олсен и защитниците пред него секунди преди края на продължението. Именно затова и датският страж Робин Олсен за първи път през сезона ще остане резерва срещу “Краснодар” довечера. На върха на атаката в отсъствието на Бербатов ще започне бразилецът Жайро.

Мачът ПАОК - "Краснодар" започва в 22,05 часа българско време.

Самият Бербатов стресна щаба на ПАОК заради травма след мача с “Ираклис”, но бързо стана ясно, че тя не е сериозна. Българинът тренира пълноценно със съотборниците си и се очаква днес да помага при нужда след почивката, а в неделя да е титуляр в битката срещу втория в гръцката Суперлига.