Бербатов разкритикува подигравката с Лудогорец

снимка: Guliver/Getty Images

Нападателят на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов изрази своето мнение относно снощния двубой от втория квалификационен кръг в Шампионската лига между Лудогорец и Динамо Загреб.

Няколко секунди разделиха тима от Разград от елиминиране на хърватския шампион, но гол в 8-та минута на даденото от съдията продлжение осигури победата на домакините с 3:2 и ги изпрати напред.

След края на срещата футболисти и треньори на "орлите" изразиха своето разочарование от съдията, който не се поколеба да изгони Марселиньо в 57-та минута след симулация, но спести червен картон на Самир, койтосчупи скулата на Светослав Дяков след удар с лакът. В края на двубоя съдията даде 5-минутно продължение, а голът за Динамо падна три минути, след като то бе изтекло.

Бербатов е на турне с Манчестър Юнайтед в Китай, но въпреки това е намерил време да гледа двубоя на Лудогорец, след което защити футболистите на тима и остро разкритикува рефера на срещата.

Ето и обръщението на българския нападател, публикувано в профила му в социална мрежа Facebook:

Лудогорец: Mомчета, дръжте си главите високо изправени, играхте отлично, няма от какво да се срамуватe...Човека със свирката обаче има от какво да се срамува, и то много, много...Такова нещо не бях виждал...Това е срамота, и трябва да се вземат мерки. Не може да се подиграват така с българския футбол, и труда на момчетата.