Бербатов погреба Аячо с два гола и асистенция

снимка: asm-fc.com

Бившият капитан на България Димитър Бербатов вкара два гола и записа асистенция за своя Монако, носейки на "монегаските" успех с 4:1 при визитата на аутсайдера Аячо в среща от 35-ия кръг на френската Лига 1.

Благоевградчанинът се разписа на два пъти след почивката на двубоя, като по този начин българският нападател записа името си сред голмайсторите в трети пореден мач на Монако. Бербатов се разписа при загубата с 1:3 от Гингам за Купата на Франция, а четири дни по-късно отбеляза фамозния си шедьовър за успеха с 1:0 над Ница на "Стад Луи II".

Головата сметка на Бербатов в Лига 1 набъбна на вече пет попадения, като той има и още три реализирани гола в турнира за Купата на Франция.

Така Димитър Бербатов донесе четвърти пореден успех на Монако в Лига 1, като "монегаските" дръпнаха на цели 11 точки пред третия Лил, който обаче е и с мач по-малко. Монако е на седем пункта и зад лидера ПСЖ, който обаче също не е изиграл своя двубой срещу Сошо.

Първата част на "Стад Франсоа Коти" не предложи попадения, като всичко по-интересно се случи след почивката.

В 53' Димитър Бербатов разпечата вратата на мексиканския национал Гилермо Очоа, бележейки с глава в мрежата на Аячо. Жоао Моутиньо центрира топката в наказателното поле на домакините, а българският таран насочи перфектно кълбото във вратата на съперника - 0:1.

В 74' резултатът бе удвоен в полза на Монако, след като Димитър Бербатов демонстрира впечатляващо хладнокръвие и отбеляза втория си гол в двубоя. Хитър пас на Хамес Родригес изведе българина очи в очи с Очоа, а Бербатов по изключително хладнокръвен начин чукна топката покрай мексиканеца - 0:2.

Само минута по-късно обаче домакините отговориха. Нападателят от Кот д'Ивоар Гаджи Тало прониза Даниел Субашич и отбеляза за 1:2, но до края на двубоя Аячо така и нямаше сили за нещо повече в сблъсъка.

Напротив, малко преди края "монегаските" стигнаха и до още два гола. Първо Димитър Бербатов се отличи с асистенция и намери Джофри Кондогбия, който със силен удар вкара за 1:3, а малко след това Лукас Окампос оформи крайното 1:4 с добро воле.