Бербатов и Фалкао не спасиха Монако от слаб старт

Отборът на Монако записа кошмарно начало на борбата за титлата във Франция, след като "монегаските" загубиха с  1:2 като домакин на Лориен в 1-ия кръг от първенството.

Гостите изиграха много добър двубой, но изпуснаха аванса си в края, до голяма степен благодарение на Димитър Бербатов. В 77' той спечели дузпи за своя тим, вкарана от другата звезда на тима - Фалкао. Все пак обаче гостите се добраха до победата с гол в самия край на

Иначе срещата почна много слабо за домакините, като Абубакар изпълни точно дузпа, а след това Лориен се затвори в собствената си половина, оставяйки минимални пространства за Бербатов и компания.

Само българинът имаше шансове да изравни, но на два пъти вратарят на Лориен успя да отрази ударите на българина.

В началото на втората част тимът от Княжеството натисна здраво, но поредни спасявания направи Бенжамен. Той отново спря Бербатов към гол, а в 59' на терена се появи и Фалкао, който да увеличи огневата мощ на своите.

20 минути преди края на мача домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Карвальо, но все пак 13 минути преди края Бербатов беше фаулиран в наказателното поле, печелейки дузпа за своите. Фалкао беше избраникът на Жардим и Ел Тигре не сбърка - 1:1.

87' обаче се оказа решаваща, след като грешка в отбраната на домакините позволи на Лавин да отбележи победния гол - 1:2 и първа загуба за Монако като домакин в последните 10 срещи.