Бензема мина Феномена, рутинен успех на Реал

Реал Мадрид спечели категорично с 3:0 местното дерби срещу най-неудобния си столичен съперник в последните години – Хетафе, а френският национал Карим Бензема задмина Феномена Роналдо по брой голове с екипа на „белия балет“.

В среща от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион на стадион „Колисеум Алфонсо Перес“ Хетафе излезе с надеждата, че ще продължи сравнително успешното си представяне срещу „кралския клуб“. Откакто спечели промоция в Ла Лига Хетафе има 5 победи над Реал Мадрид и е столичният отбор с най-позитивни резултати срещу 32-кратните шампиони на Испания.

Най-прогресиращия футболист на Карло Анчелоти Хесе Родригес откри резултата за „белия балет“ още в 5-ата минута, а в 27-ата Бензема покачи на 0:2 със своя гол 105 за Реал Мадрид. Така френският национал изпревари легендарния си бразилски колега Роналдо, чийто актив е 104 попадения.

Крайното 0:3 бе оформено от Лука Модрич в 66-ата минута, който не изигра най-добрия си мач за Мадрид, но въпреки това с попадението си и няколко отлични подавания направи достатъчно добро впечатление.

Дори без наказаната си суперзвезда Кристиано Роналдо Реал изглеждаше внушително в атака, благодарение на себераздаването на Хесе и добрите включвания на Гарет Бейл, Иско и Анхел ди Мария, който асистира за попадението на Бензема.

Иско също можеше да остави името си сред голмайсторите, но разтресе напречната греда с мощен изстрел в самия край на редовното време. Хесе Родригес пък вече е директно обвързан с 8 гола (вкарал е или е асистирал) за само 362 игрови минути.

Така Реал Мадрид отново се изравни по брой точки – вече 60 – с шампиона Барселона и носителя на Купата на краля Атлетико (Мадрид) на върха в класирането след 24 кръга. Хетафе пък остава 15-ти с 25 пункта, колкото има и Алмерия.