Бенхакер разочарован от загубата на Полша

снимка: БГНЕС

Холандският селекционер на Полша Лео Бенхакер бе разочарован от загубата, която неговите възпитаници допуснаха срещу Бундестима в първия си мач от Евро 2008 в Австрия и Швейцария.

 

"Естествено, че не сме доволни от резултата. Все пак обаче това не е края на турнира и ни предстоят още два мача от групата. Убеден съм, че играчите ми ще бъдат напълно готови да гонят победата срещу Австрия. Започнахме добре този мач и искахме да наложим нашия ритъм, но не бе никак лесно да се борим с един от най-добрите отбори в света. Когато вече изоставахме с един гол, при който освен всичко друго има и съмнения за засада, ни бе трудно да се върнем в мача и да играем открито. Точно в този момент, в който го направихме това, те ни отбелязаха и второ попадение. Германия си е изменила доста стила на игра през последните години, но ние все пак имахме шансове. Всичко свърши за нас, когато падна втория гол. Ние имаме играчи, които могат да играят на най-високо равнище. Но Германия има футболисти, които решават мачовете, разполагат с повече класа на терена и това се видя", заяви разочарованият Бенхакер след загубата с 0:2 от Германия. /БГНЕС