Бъдещето на Тевес става ясно след финала на Шампионската лига

снимка: thesun.co.uk

Съдбата на Карлос Тевес ще бъде ясна едва след финала на Шампионската лига, намекна изпълнителният директор на Манчестър Юнайтед - Дейвид Гил.


Както е известно, двугодишният престой на аржентинеца под наем в състава на "червените дяволи" ще приключи след края на настоящата кампания, а все още няма никаква яснота относно бъдещето на футболиста, след като от Юнайтед засега не предприемат стъпки към закупуването му.


Самият Тевес пък отново намекна, че вероятно няма да продължи кариерата си на "Олд Трафорд", защото се чувства твърде "недооценен" от ръководните фактори в клуба.


"Ситуацията с Карлос Тевес ще се изясни в началото на юни", сподели Гил пред BBC. "Карлос се справя чудесно с фланелката на Манчестър Юнайтед. Бихме искали той да остане при нас, но в икономически аспект все още има много неясноти около евентуална сделка."


Самият аржентинец пък сподели, че предпочита да остане във Висшата лига и занапред, независимо дали това ще се случи под ръководството на Алекс Фъргюсън или някой друг.


"Моят приоритет е да остана в Англия, защото това е най-доброто първенство в света", заяви Тевес. "Въпреки това, зная че към мен има интерес от Италия и Испания. Когато сезонът приключи, тогава всичко около бъдещето ми ще стане ясно. Чувствам се нещастен, че може би ще трябва да напусна Юнайтед, защото феновете ще ми липсват ужасно много."