Байерн се подигра със слабаци и е на полуфинал, Леверкузен с велик обрат (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Байерн (Мюнхен) се класира повече от лесно на полуфиналите за Купата на Германия, след като разгроми с 6:0 Падерборн като гост. Третодивизионният тим нямаше абсолютно никакъв шанс срещу баварския колос, който излезе на терена с голяма част от титулярите си.

В 19-ата минута Кингсли Коман откри резултата след разбъркване в наказателното поле на домакините. В 25-ата самият той изведе блестящо Левандовски, а полякът не сгреши за 2:0, останал сам срещу вратаря.

В 42-ата минута Йошуа Кимих реши всичко в срещата. Той бе изведен от Матс Хумелс и остана очи в очи със стража на Падерборн, като го преодоля без проблеми.

През втората част Байерн не пусна педала на газта. В 55-ата минута Корентен Толисо вкара с глава след центриране от корнер. В 86-ата Ариен Робен направи едно от марковите си изпълнения. Холандецът отбеляза след техничен шут извън наказателното поле, забивайки топката под гредата. Отново той 2 минути по-късно оформи крайното 6:0.

В друг от 1/4-финалите Байер (Леверкузен) осъществи знаменит обрат от 0:2 и се наложи над Вердер с 4:2 след продължения. До 8-ата минута "аспирините" имаха пасив от две попадения след голове на Макс Крузе и Арон Йохансон. Две попадения на Юлиан Брант обаче върнаха интригата и мачът влезе в допълнителни 30 минути. В 111-ата Карим Белараби поведе домакините, а в 118-ата Каи Харвец довърши интригата и фиксира крайното 4:2.