Байерн не се спира в Бундеслигата (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) записа 20-та победа в германската Бундеслига и даде поредната си сериозна заявка за титлата, след като срази с 2:0 като гост най-тежкия си съперник от миналия сезон – Волфсбург.

Въпреки че имат добри шансове да се класират на четвъртфиналите в Шампионска лига, „вълците“ не се представят никак убедително в Бундеслигата и заемат незавидното осмо място, като поражението от Байерн не може да се счита за изненадващо.

Едва след почивката обаче баварците разпечатаха вратата на съперника – в 67-ата минута Кингсли Коман заслужи поздравления с изпълнението си, което доведе до първия гол в срещата, а в 74-ата Роберт Левандовски се възползва от подаване на Франк Рибери, за да направи 0:2.

Левандовски вече има 23 гола на сметката си през сезона в Бундеслигата и увеличи аванса си на върха в класацията на голмайсторите, като е с 2 повече от Пиер-Емерик Обамеянг. Байерн пък събра 62 точки и увеличи на 11 точки преднината си на върха срещу Борусия (Дортмунд), който утре е домакин на Хофенхайм

Волфсбург остава на осма позиция с 31 пункта.

All Goals HD - Wolfsburg 0-2 Bayern Munich - 27...by laLigaBBVA