Атлетико смълча "Бернабеу" в дербито с Реал Мадрид (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) попари зрителите на стадион „Сантяго Бернабеу“ и за пореден път победи Реал Мадрд в голямото столично дерби от испанската Примера дивисион. „Дюшекчиите“ се наложиха с 1:0 и дръпнаха по-сериозно в класирането на „белия балет“, който пък записа крайно разочароващо представяне срещу най-сериозния съперник, изправял се срещу тима на Зинедин Зидан.

В 53-ата минута Антоан Гризман започна и завърши прекрасна контраатака на „дюшекчиите“, която матира само с две подавания рехавата защита на Реал, а френският нападател откри резултата след асистенция на Филипе Луис.

Гризман не се бе разписвал в четири поредни мача с екипа на Атлетико и тази му голова суша бе широко анализирана от медиите в Испания, но ето че стрелецът намери най-подходящото време, за да отбележи 13-ия си гол от началото на сезона в Примера дивисион.

Малко преди това Кристиано Роналдо бе пропуснал първото истински чисто положение в актива на Реал Мадрид, а парадоксалното бе, че за първи път от 2014 година „белия балет“ имаше в актива си само един удар в очертанията на врата при свое домакинство в рамките на първите 45 минути (дело също на Роналдо) – преди две години съперникът във въпросния мач също бе Атлетико.

Съдията вероятно ощети Реал Мадрид в 75-ата минута, когато Габи Фернандес спъна Данило в наказателото поле, но не бе отсъдена дузпа, въпреки че имаше основания за такова решение.

В крайна сметка финалният натиск на „белия балет“ се оказа безплоден и Атлетико се поздрави с ценен успех, след който тимът събра 58 точки и се отдалечи на второто място в класирането с 4 повече от третия Реал.

Мачът започна с неособено високо темпо и в очакван стил - по-активни действия на домакините, които обаче рядко намираха начин да пробият "защитната стена" на Атлетико. Гостите много внимателно подбираха моментите, в които си позволяват да организират някакви атаки, като на няколко пъти в началото създадоха напрежение в наказателното поле на Кейлор Навас, но не се стигна до гол.

Ronaldo Incredible Free Kick Real Madrid vs...by lubomir-mitev

Първото истински опасно положение дойде в 30-ата минута, когато Роналдо провокира класна намеса от страна на вратаря с изстрел от пряк свободен удар, а при създалото се след това разбъркване Бензема стреля в аут от десетина метра.

1st Half Goals - Real Madrid 0-0 Atletico...by EntertainmentLive

В 40-ата минута Атлетико показа способностите си с прекрасна многоходова акция, довела до опасен удар на Антоан Гризман от около 20 метра, който бе спасен блестящо от Кейлор Навас. Реал Мадрид започна много по-активно втората част и още в 47-ата минута можеше да поведе в резултата, след като Роналдо бе оставен непокрит в наказателното поле, но диагоналният му шут мина на сантиметри от гредата.

Изненадващо или не, Атлетко хвана Мадрид неподготвен в 53-ата минута и с няколко бързи подавания матира рехавата защита на "белия балет". Топката стигна на дясното крило за Фелипе Луис, който със залъгващо движение подаде в наказателното поле за Гризман, а той бе оставен без опека на чиста позиция и от десетина метра прониза мрежата на Навас - 0:1. Акцията бе започната именно от голмайстора, който отне топката на центъра и намери празното пространство в пеналтерията, откъдето изпрати кълбото в мрежата.

0-1 Antoine Griezmann Goal - Real Madrid vs...by sport-24hd

Едва в 68-ата минута домакините стигнаха до достатъчно сериозен шанс за изравняване, но отново Роналдо направи пропуск - той прати с глава топката право в прегръдките на вратаря след добро центриране от дясното крило.

В 75-ата пък домакините искаха дузпа след падане на Данило при съприкосновение с Габи, а повторенията показаха, че имаше основания за отсъждане на наказателен удар, но съдията не го даде.

Финалният натиск на Реал Мадрид обаче не предоставяше достатъчно много положения и с изключение на анемични изстрели на Роналдо, домакините нямаше с какво да се похвалят. В 88-ата минута резервата Майорал стреля неточно по диагонала отляво в наказателното поле и пропиля последния шанс за "кралския клуб" в мача.