БАТЕ, Щутгарт и ЦСКА Москва продължават напред в Лига Европа

Няколко отбора преждевременно се класираха за следващата фаза на турнира Лига Европа. Сред тях са ЦСКА Москва, Зенит, Щутгарт и БАТЕ Борисов. Тимът от Беларус ще участва за пръв път в тази фаза от надпреварата.

В стотния си мач в Европа, ЦСКА Москва отбелязва три гола в един мач за четвърти път. Те победиха Палермо с 3:1 и окупираха първото място в група F. Градският им съперник Зенит също е лидер в своята група след драматична победа като гост над Хайдук Сплит с 3:2.

БАТЕ излезе с мисълта за победа срещу молдовския Шериф, знаейки, че при победа на Динамо Киев над АЗ Алкмаар ще си осигурят продължаване напред в турнира. Украинците победиха с 2:0 и помогнаха на отбора от Беларус да се класира.

Щутгарт продължи успешното си представяне в Европа. „Швабите" записаха убедителна победа с 3:0 като гост на Хетафе и се отделиха като абсолютен лидер в група H.

В група L, където е и българският ЦСКА, Порто си осигури виза за 1/16 финалите след домакинско равенство с Бешикташ (1:1). В група С, където е и Левски, Спортинг пропусна да запише четвърта поредна победа. Португалците допуснаха загуба от Гент с 3:1 като гост.

Други клубове пък се сбогуваха с надеждите за по-нататъшно участие в турнира. Отборите на Лозана, Дебрецен и Карпати отпадат на 100%, след като само швейцарският тим има записа една-единствена точка от четири срещи.