Баскетболните девойки стартираха със загуба на ЕП

Националният отбор по баскетбол за девойки до 18-годишна възраст загуби първия си мач от европейското първенство в Сьодерталье (Шв), съобщава сайтът на родната федерация.

 

Избранничките на Станислав Бояджиев паднаха от тима на домакините с 44:74 (11:19, 8:21, 10:19, 15:15). Голямата разлика дойде и от огромния брой грешки на българките - цели 33 срещу само 13 на домакините. Шведките ни превъзхождаха и в борбата под коша като направиха 42 борби срещу 34 за нашите. Нора Георгиева с 11 т. бе най-резултатна за тима ни. Христина Тютюнджиева направи добър мач и вкара 6 т. и записа 8 борби. В другия двубой от нашата група А Сърбия победи Полша със 75:64 .