Барселона срази отбора на Джерард (ВИДЕО)

Барселона започна с победа участието си на International Champions Cup. Каталунците надиграха с 2:1 Лос Анджелис Галакси на стадион "Роуз Боул" в Пасадина.

Това бе първи мач от предсезонната подоготовка за "блаугранас", от чийто състав отсъстваха Лионел Меси и Неймар, които още са във ваканция. В титулярните единайсеторки на двата тима бяха бившите съотборници в Ливърпул Луис Суарес и Стивън Джерард. Двамата приятели се поздравиха топло преди началото на срещата.

Отборът на Луис Енрике контролираше събитията на терена през първата част, през която шампионът на МЛС не отправи нито един точен удар. Джерард и съотборникът му Роби Кийн останаха прекалено изолирани от играта в предни позиции. Барселона откри резултата в последната минута на полувремето, когато Луис Суарес оползотвори ефектно подаване на Марк Бартра. При овладяването на топката отстрана на уругвайския национал обаче останаха съмнения дали той не си е помогнал с ръка.

Двамата треньори направиха куп промени в съставите си на почивката, което до известна степен повлия негативно на качеството на двубоя. Барселона продължи да атакува по-напористо, докато организацията в защитата на Лос Анджелис Галакси се разстрои. Сержи Роберто се възползва от поредица от грешки в американската отбрана, удвоявайки преднината на европейския клубен шампион в 56-ата минута.

След втория гол в мрежата на Галакси тимът на Брус Арина погледна по-смело към вратата на Барса и създаде няколко опасности. Ударите на офанзивните играчи на шампиона в МЛС обаче бяха неточни. Все пак в първата минута на добавеното време Лос Анджелис стигна до почетно попадение, реализирано от Томи Майер, който вкара с глава след изпълнение на ъглов удар.

Сблъсъкът на стадион "Роуз Боул" бе изгледан от 93,226 зрители, което е нов рекорд за среща с участието на отбор от МЛС.

Следващият мач на Барселона на International Champions Cup е в събота срещу Манчестър Юнайтед. Двубоят, който започва в 23:00 часа, ще бъде излъчен пряко по RING.BG. За Лос Анджелис Галакси това бе последната среща в надпреварата. Отборът на Брус Арина завършва участието си в турнира с актив от 7 точки, посочва bTV.