Барселона превърна в ужас първия осминафинал на Манчестър Сити

Мартин Демикелис почти уби шанса на Манчестър Сити за четвъртфинал в Шампионска лига, след като негово нарушение доведе до дузпа и съответно победа с 2:0 на Барселона на "Етихад" в дългоочакван двубой между двата тима в осминафиналната фаза на турнира.

След нулево първо полувреме в 52' Меси излезе сам срещу вратаря, но беше препънат от Демикелис малко пред наказателното поле. Съдията обаче отсъди дузпа и червен картон, а Меси отбеляза отсъденото нарушение - 1:0. При бърза атака в 90' Алвеш бетонира успеха на гостите.

Това беше едва второто попадение на Меси в Англия, като вече в 897 минути той има две попадения. В същото време Барселона записа 9-а победа като гост на английски тимове, която можеше и да е по-убедителна, ако гол на Пике не беше отменен заради неправилно отсъдена засада.

4066893

Манчестър Сити пък загуби първия си елиминационен двубой в Шампионска лига, като шансовете за класиране на тима са минимални. Ответният двубой е в началото на март на "Камп Ноу".

Фернандиньо очаквано се завърна в състава на Манчестър Сити, а изненадата беше включването на Гаел Клиши. Той застана отляво на защитата, а Насри беше на пейката за сметка на Александър Коларов.

В състава на Барселона единствената изненада беше включването на Алексис, като се очакваше Педро да почне в стартовия състав. Бразилската звезда Неймар остана на пейката, докато Меси поведе каталунците в атака.

4066889

Началото определено беше за Барселона, като домакините 10 минути не излязоха от своята половина. Опасно положение обаче не последва, а в 19' тройна скоростна комбинация между Компани, Силва и Негредо позволи на испанеца да се озове в добра позиция. Той надбяга вратаря и защитата, но затвори ъгъла си и ударът му не попадна в целта.

Постепенно играта се поизостри и Барселона осъществи няколко интересни атаки. Най-опасната ситуация в тяхна полза обаче дойде с изненадващ удар на Шави отдалеч, блестящо париран от Джо Харт. След центриране на Силва пък в наказателното поле на Барселона настана суматоха, Валдес не се намеси добре, но нито един играч на „гражданите“ не се възползва от неговата грешка.

4066883

В края на полувремето Негредо пробва два удара с глава, но беше неточен. Иниестас имаше шанс да вкара, но в последния момент бе париран от Компани – 0:0 на „Етихад“.

Втората част почна кошмарно за домакините, като грешките в изнасянето на топката зачестиха, а в 52' Меси беше изведен сам срещу вратаря. Това доведе до отчаян шпагат от страна на Демикелис, който закачи крака на Меси – червен картон и дузпа, материализирана от страна на аржентинския маг.

4066881

Нарушението, което действително беше за червен картон, обаче беше извън наказателното поле, като Сити бяха ощетени в самата ситуация. Последва силен натиск на Барселона, благодарение на по-разредената защита на домакините, но гол в следващите минути не падна. Резервата Насри имаше шанс да отбележи, но ударът му беше блокиран от защитник в една от редките атаки на домакините.

В 75' дойде и най-опасната ситуация в полза на "гражданите", след като Туре с невероятен диагонален пас намери Силва в наказателното поле, испанецът овлядя на гърди и стреля силно от воле, но Валдес се намеси чудесно.

4066888

Краят на двубоя принадлежеше на Сити, като играчите на Пелегрини натиснаха здраво и стреляха няколко пъти опасно, но Валдес не позволи топката да премине голлинията му. В 90' резервата Неймар изигра отлично двойно подаване с Алвеш, като защитникът излезе сам срещу Харт и отбеляза - 2:0 за каталунците.