Барселона обърна прекия си конкурент за титлата (ВИДЕО)

Отборът на Барселона победи Атлетико Мадрид с 2:1 в дербито от 22-ия кръг на Ла Лига, играно на стадион "Ноу Камп".

Мачът между първите два отбора в класирането бе белязан от двата червени картона, които получиха играчи на гостите.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Диего Симеоне, които поведоха в резултата още в 10-та минута с попадение на Коке. В 30-та минута звездата на каталунците Лионел Меси изравни след асистенция на Жорди Алба, а още преди почивката домакините успяха да направят пълен обрат, благодарение на Луис Суарес, който се разписа след подаване на Даниел Алвес.

В самия край на първата част ситуацията на Атлетико допълнително се удължи, след като Фелипе Луис получи директен червен картон, а в 65-та минута още един играч на "дюшекчиите" бе изгонен - централният бранител Диего Годин, който получи втори жълт картон.

До края на мача играчите на Барселона не допуснаха изненади и запазиха преднината, като по този начин поведоха с 3 точки на върха на класирането пред днешния си опонент, а отборът на Луис Енрике е и с мач по-малко. /БГНЕС

2-1 All Goals - Barcelona vs Atlético Madrid...by sport-24hd