Арсенал и Сити безмилостни в турнира за ФА къп (ВИДЕО)

Победителят в последните две издания на ФА Къп Арсенал продължи успешно защитата на трофея си, след като победи Бърнли с 2:1 у дома.

Мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер реши да даде шанс в този мач на някои футболисти, които по-рядко попадат в игра, като от първата минута започна и новото попълнение на тима Мохамед Елнени. Калъм Чембърс изведе домакините напред в 19-та минута, но Сам Воукс изравни с глава 10 минути по-късно.

Малко след почивката Алексис Санчес вкара втори гол за лондончани и изправи своя тим в следващия кръг на надпреварата.

England All GOALS FA Cup Round 4, Arsenal 2-1...by HereWeBet

За 5-ия кръг на турнира се класира и тимът на Манчестър Сити, който разби Астън Вила като гост с 4:0. Юношата на тима Келеши Ихеаначо се отличи с хеттрик, а един гол добави Рахийм Стърлинг.

В друга среща между отбори от Висшата лига Кристъл Палас победи Стоук Сити с 1:0 като домакин, за участието си във ФА Куп продължава и Борнемут. "Черешките" победиха местния си съперник Портсмут с 2:1. /БГНЕС