Барселона не пожали Райо, Меси с хеттрик (ВИДЕО)

Барселона унищожи Райо Вайекано с 5:1 в последния мач от междинния 27-ми кръг в испанската Примера дивисион и възстанови преднината си от цели 8 точки на върха в класирането.

Каталунците събраха 69 пункта и се извисиха високо над Атлетико (Мадрид), а авансът им пред третия Реал Мадрид е дори по-внушителен – 12 точки. „Дюшекчиите“ спечелиха с 3:0 домакинството си на Реал Сосиедад във вторник, а в сряда „белия балет“ победи с 3:1 Леванте като гост.

Иван Ракитич откри резултата в 22-ата минута с чудесен изстрел, а само няколко секунди по-късно Лионел Меси се възползва от асистенция на Неймар и покачи на 2:0. Йоренте от състава на домакините получи директен червен картон в 42-ата и на практика елиминира шансовете на Райо да се бори за каквото и да е в мача.

В 53-ата пък Меси се разписа за втори път и направи резултата 0:3, но в 57-ата Манучо върна едно попадение в актива на домакините. В 67-ата минута обаче Итура извърши нарушение за дузпа и бе директно изгонен от рефера, но Луис Суарес не можа да се разпише от бялата точка.

Уругваецът изпълнява дузпите от известно време, тъй като се бори за голмайсторския приз в първенството и в Европа, но срещу Райо не можа да увеличи сметката си и остана с 25 (Кристиано Роналдо има 23).

Меси оформи хеттрика си в 72-ата минута, а Арда Туран отбеляза петия гол за каталунците и фиксира крайното 1:5. Райо отново бе смазан, след като остава с деветима души на терена, като „светкавиците“ още преди почивката на визитата си на Реал получиха два червени картона и инкасираха разгром с 2:10.

All Goals HD - Rayo Vallecano 1-5 Barcelona 03...by zied8002