Барселона не даде шанс на Манчестър Сити и на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

Отборът на Барселона се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига след нова победа над английския шампион Манчестър Сити и с общ резултат 3:1 ще играе за осми рекорден път в тази фаза на турнира.

В първия сблъсък, който се игра на 18 февруари, каталунците стигнаха до успех с 2:1 на "Етихад", като всчики очакват безпроблемно класиране напред в турнира за Лео Меси и компания.

Треньорът на Барселона Луис Енрике започна срещата, като нареди избраните си 11 в 4-3-3. В атака действаше познатото трио Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. В центъра на терена бяха поставени Хавиер Масчерано, Иван Ракитич и капитанът Андрес Иниеста. На вратата започна Марк - Андре тер Щеген, а четиримата в защита бяха Дани Алвес, Жерар Пике, Жереми Матийо и Жорди Алба.

4136301

Мануел Пелегрини бе решил да изведе на "Камп Ноу" играчите си в схема 4-4-1-1, като Джо Харт започна между гредите, Александър Коларов, капитанът Венсан Компани, Мартин Демикелис и Бакари Саня бранеха вратата на "гражданите". В центъра на терена оперираха Самир Насри, Фернандиньо, Яя Туре и Джеймс Милнър. Серхио Агуеро водеше атаката на английския тим, а Давид Силва бе точно зад него.

Срещата започна с лек натиск на Барселона, които направиха няколко добри атаки, преди да дойде шестата минута. Даниел Алвес се включи добре в атаката на тима си, подаде много добре към Неймар, който обезспокояван стреля към вратата на Джо Харт, но изстрелът му срещна страничната греда.

В 11-тата минута последва нова много зрелищна комбинация от каталунците. Лионел Меси Комбинира с Неймар, топката отново стигна до аржентинецът, който направи двойно подаване с Андрес Иниеста и се озова в стрелкова позиция, но ъгълът бе твърде малък и Джо Харт спаси.

Три минути по-късно дойде и първата по-добра атака и за гостите. Яя Туре нахлу в наказателното поле на съперника и намери по блестящ начин Джеймс Милнър, но последния се подхлъзна точно преди да нанесе голов удар и Марк - Андре тер Щеген излезе и улови кълбото.

Само минута след това Фернандиньо спря опасна атака на Барселона и получи първия жълт картон в срещата. При последвалия пряк свободен удар Меси застана зад топката, но изстрелът му мина на около половин метър над вратата.

В 18-тата минута Александър Коларов бе в удобна позиция и стреля, но изстрелът му бе твърде слаб и нямаше как да затрудни стража на Барса.

Още преди да са изтекли първите 20 минути вече имаше двама в синьо, които бяха "оцветени" в жълто, след като Коларов спря непозволено Меси.

4136321

25 минути след началото на мача и Давид Силва получи жълт картон, за нарушение в гръб, отново срещу аржентинската звезда на Барса. Именно той застана зад топката при този пряксвободен удар, но шутът му отново не бе точен.

4136303

В 31-вата минута резултатът бе открит в полза на домакините. Лионел Меси страхотно навърза трима играчи в светло синьо около себе си, а след това с невероятен пас по диагонала намери непокрития Иван Ракитич, който добре гърдира първо топката, а след това спокойно прехвърли Харт, за да открие резултата.

Четири минути по-късно главният арбитър Джанлука Рочи опрости червен картон на Самир Насри, който умишлено ритна глезена на Неймар, но вместо това французинът получи четвъртия жълт картон в срещата.

Пет минути преди края на първата част ново фиаско на Меси като по чудо не завърши с втори гол във вратата на Харт. Аржентинецът отново прилъга няколко играчи на Сити, след което комбинира с Неймар, който опита пас към Луис Суарес, а Мартин Демикелисм, който пресече паса, за малко щеше да си отбележи автогол.

120 секунди преди последния съдийски сигнал Суарес бе изведен брилянтно зад гърба на защитата, прехвърли Харт, но топката срещна за втори път тази вечер страничната греда.

4136322

След почивката мениджърът на гостите Мануел Пелегрини направи една промяна, като на терена се появи Хесус Навас, който замени слабо представилият се тази вечер Самир Насри.

Още в първата минута след подновяването на играта Суарес проби добре от дясно, топката стигна до Иниеста, койо стреля от границата на наказателното поле, но Харт бе на точното място и улови.

Последваха добри минути за английския шампион до 55-тата минута, но "червено - синята" защита бе добре подредена, като Серхио Агуеро бе изцяло изолиран от съотборниците си.

В 62-та минута дойде най-добрата атака за домакините. Триото Неймар - Меси - Суарес организира нова блестяща атака, като накрая уругваецът се оказа в стрелкова позиция и избра близкия ъгъл, но изстрелът му излезе в аут.

Последва бърза атака на гостите, Навас нахлу от дясно, опита пас към Силва, който бе неточен, а веднага след това - нова контра на Барселона. Топката стигна до непокрития Меси, който обаче реши да се надлъгва с Харт вместо да стреля и позволи кълбото да излезе в аут.

4136300

20 минути преди края на двубоя гол на Жорди Алба бе отменен правилно заради засада, но в тази ситуация се видя голямо неразбирателство в "синята" защита. Секунди по-късно на терена се появи Вилфред Бони, заемайки мястото на Туре. Още с първото си докосване до топката, бившият нападател на Суонси опита техничен изстрел, който обаче излезе в аут.

В 75-тата минута като по чудо не се стигна до втори гол за домакините. Неймар бе изведен много добре зад гърба на защитата на Манчестър Сити, но отново Харт спаси вратата си.

В 77-та минута бе отсъдена дузпа за нарушение на Жерар Пике срещу Агуеро. Зад топката застана именно аржентинецът, но Тер Щеген спаси.

3 минути по-късно Даниел Алвес получи първия за Барса жълт картон и ще пропусне следващата среща на отбора си в Шампионска лига. Силва центрира към Венсан Компани, но изстрелът с глава на белгиеца бе твърде слаб и стражът на домакините улови без проблем. Веднага след това и Мартин Демикелис бе декориран в жълто - шестия картон в срещата. Топката бе на удобна позиция малко пред границата на наказателното поле. Зад нея застана Меси, но отново изстрелът му мина над вратата.

4136326

Шест минути преди края на срещата Луис Енрике направи първа смяна, като на терена се появи Рафиня, който замени голмайстора Ракитич.

Две минути по-късно и Суарес уцели напречната греда, но урусът бе и в положение на засада, като играта бе спряна секунди по-късно.

В края на срещата и легендата на Челси Франк Лампард се появи на терена, като замени Джеймс Милнър, който се представи доста слабо през втората част.

Пеп Гуардиола изгледа на живо срещата на "Камп Ноу", като бе доста емоционален, особено при гола на каталунците.