Барселона и ЦСКА продължават напред

Испанският гранд Барселона и ЦСКА Москва (Русия) се  класираха за втората групова фаза на най-престижния турнир по  баскетбол за мъже - Евролигата.

В срещи от седмия кръг в група "А" Барселона спечели срещу  гостуващия Фенербахче (Турция) с 94:81 точки, а ЦСКА Москва  победи като гост Будивелник Киев (Украйна) с 82:74. За Фенербахче това е първа загуба за сезона.

Испанските баскетболисти спечелиха първата четвърт с 35:15 и доминираха изцяло в добрата под коша - 41:25.

През третата част гостите намалиха пасива си до 55:59, но  Бощиян Нахбар отговори с тройка и завърши общо с 23 точки и 12  борби.

ЦСКА Москва спечели срещу Будивелник с 82:74 след 18 точки  на Кайл Хайнс, 10 от които в четвъртата част. Милош Теодосич реализира 8 от 10-те си точки във финалните  шест минути.

В група "Б" Жалгирис Каунас (Литва) победи Олимпия Милано  (Италия) със 73:71 с кош на Джъстин Дентмън 3.9 секунди преди  сирената. Дентмън завърши с 15 точки, 5 асистенции и 4 борби, а Кейт  Лангфорд се отличи с 29 точки и 6 борби.

Ефес Истанбул (Турция) се наложи над Страсбург (Франция) с  88:65 точки и ще се класира за втората фаза, ако следващата  седмица победи Брозе Баскетс (Германия). Скоти Хопсън се отличи с 23 точки за победителите, а 18  точки и 7 асистенции добави Джеймън Гордън.  В група "С" Монтепаски Сиена (Италия) спечели срещу  гостуващия Байерн Мюнхен (Германия) със 71:62 точки. Даниел Хакет изигра силен мач и записа 15 точки и 10  асистенции за италианския шампион.  Лаборал Куча (Испания) постигна драматичен успех над гръцкия гранд Панатинайкос със 79:77 точки в група "Д": Домакините вкараха 10 тройки през първото полувреме и водеха с 21 точки разлика, но гостите се върнаха в мача и бяха близо  до обрат, но Димитрис Диамантидис пропусна тройка със сирената. Милко Биелица се отличи със 17 точки за Лаборал, а Фернандо  Сан Еметерио добави 15 точки.  За Панатинайкос Димитрис Диамантидис и Йонас Мачулис вкараха по 19 точки.