Барселона и ЦСКА (М) записаха четвърти победи в Евролигата

Руският гранд ЦСКА Москва победи гостуващия Нантер (Франция) със 72:60 (9:14, 24:12, 26:15, 13:19) в среща от шестия кръг в група "А" на Евролигата. Домакините стигнаха до успеха след силна игра през втората и третата част.

За ЦСКА Москва това бе четвърта победа. Отборът има и две загуби и заема трето място в класирането.

За победителите Джереми Парго завърши с 14 точки, а с 11 точки се отчете Владимир Мицов. За гостите Дешон Томас вкара 18 точки.

В другия мач от групата Барселона спечели гостуването си на Партизан в Белград с 82:64. Испанският гранд има актив 4 победи и 2 загуби, докато сърбите са с пет загуби и една победа.

Алекс Абринес завърши с 19 точки, Джейкъб Пулен добави 13 за Барселона. Мачей Лампе се отличи с 9 точки, а Костас Папаниколау - с 8 точки, 5 борби и 5 асистенции. За домакините Богдан Богданович вкара 24 точки, Таренс Кинси добави 11 точки, а Драган Милосавлевич - 10 точки.

В група "С" Галатасарай (Турция) победи Монтепаски (Италия) с 54:52, а Байерн Мюнхен (Германия) загуби домакинството си на Зилона Гора (Полша) със 71:78.

Панатинайкос победи Летувос Ритас (Литва) с 80:72 (16:18, 9:20, 25:8, 30:26) в група "Д". Домакините изиграха силно първо полувреме, след което губеха с 25:38. Те накаваха изоставането си в третата четвърт. 24 точки за победителите вкара Джеймс Джист, който беше и в основата на обрата.

В другата среща Макаби Тел Авив (Израел) отстъпи пред Лаборал (Испания) у дома с 65:70 (16:20, 19:14, 14:17, 16:19), информира БТА. Тибор Плейс бе най-полезен за успеха с 16 точки, Дейвид Йелинек добави 14 точки, а Милко Белица -11 точки и 10 борби. Ламонт Хамилтън се отличи с 10 точки. За домакините от Макаби Шон Джеймс завърши с 16 точки, а Давид Блу се отличи с 12 точки.