Баричело печели на картинг пистата в Бразилия

снимка: БГНЕС

Пилотът на Хонда Рубенс Баричело, доказа на феновете си, че все още може да печели, след като вчера спечели международното състезание в картинг шампионата. Ежегодното събитие този път бе проведено на пистата Ингелес във Флорианаполис, Бразилия.

 

Баричело, който още не е осигурил мястото си във Формула 1 за сезон 2009 спечели първото състезание като изпревари сънародника си Лукаш ди Граси, а състезателят на Ферари Фелипе маса стана първи във втория старт. Въпреки това Баричело събра най-много точки от всички участници и това му донесе трофея в надпреварата.

 

Ди Граси завърши втори в генералното класиране, следван от Маса, а седемкратният шампион във Формула 1 и миналогодишен победител на картинг пистата Михаел Шумахер остана едва осми.