Банско удари арменци за първа победа в Турция

Отборът на Банско победи елитния арменски Пюник с 2:1 в третата си контролна среща на лагера в Турция.

Пюник откри резултата в 52-ра минута с гол на арменския младежки национал Виулен Айвазян след колективна грешка на футболистите на Банско.

Радостта на арменците обаче не трая дълфо, защото само две минути по-късно Калоян Стоянов при меле пред вратата на Пюник се оказа най-съобразителен и изравни за 1:1.

В 72-ата минута нова радост за отбора на Банско- след отлично центриране на Ради Калистрин от ляво Мартин Станкев засече кълбото и го оплете в мрежата на арменския вратар за 2:1.

Това бе първата им победа за Банско на лагер сбора в Турция. Преди това те загубиха от румънския Брашов и завършиха наравно с узбекистанския шампион Буньодкор.

Следващият четвърти мач по предварителна програма на футболистите на Банско трябва да се играе на 15 февруари срещу украинския Александрия.