Балкан удари Рилецо и излезе напред в битката за бронза

снимка: botevgrad.com

Балкан (Ботевград) поведе с 1:0 победи на Рилски Спортист (Самоков) в битката за бронза от баскетболното ни първенство.

Тази вечер момчетата на Александър Тодоров се наложиха над своя опонент с 84:76 в интересен двубой двубой игран в Ботевград и преминал през доста обрати и изравнявания.

Първото полувреме бе изключително равностойна. На няколко пъти водачеството се сменяше, а най-голямата разлика не набъбна на повече от 5 точки. Така съвсем логично тя завърши при равенство - 44:44.

След почивката домакините заиграха по-добре и успяха да се откъснат в края на третата част, когато поведоха с 64:57. Бранко Миркович обаче наниза две тройки и преди началото на решителната четвърт резултата бе само две точки в полза на Балкан - 65:63.

В началото на последната част Рилецо на два пъти изравни, но в крайна сметка „зелените" успяха да намерят верния ритъм и до края не изпуснаха инициативата, постигайки победа с осем точки аванс - 84:76.

За победителите най-резултатен с 20 точки бе Станимир Маринов, а 16 точки и 7 борби добави Атила Дос Сантош. С по 12 точки завършиха Владимир Панич и Йордан Бозов (7 борби и 6 асистенции).

За Рилски спортист Тери Смит вкара 26 точки и направи 4 асистенции, 12 наниза Бранко Миркович, който добави по 5 борби, а с по 11 точки се отчетоха Тони Гуджино и Христо Захариев.

Следващият мач е в "Арена Самоков" на 26-и май, неделя, от 19:00 часа.