Балкан с първа победа в Балканската лига

снимка: balkanleague.net

Балкан /Ботевград - България/ победи като гост македонския Кожув /Гевгелия/ с 88:79 в среща от третия кръг на тазгодишното издание на Балканската лига.

Баскетболистите на Александър Тодоров бяха гости на съперника си в Македония в третия си мач от ЕВРОХОЛД Балканска лига и водиха през почти цялата продължителност на срещата, за да си тръгнат с победата.

В следващия кръг кръг от ЕВРОХОЛД Балканска лига отборът на Балкан почива, а следващият мач на тима отново ще бъде гостуване в Македония, този път на Куманово 2009.

Първата четвърт премина през обрати, а разликата в полза на който и да отборите беше малка и в крайна сметка закономерно се стигна до равенство 20:20 след края й. Балкан поведе в началото на втория период, но дълго време разликата беше в границите на 5 точки.

Малко преди почивката тя за първи път стана двуцифрена, а до паузата домакините я намалиха на 9 точки за 38:47. Силна серия от 8-0 веднага след подновяването на играта изведе Балкан с цели 17 точки напред, но Кожув отвърна с 18-5 и се приближи само на 4 зад ботевградчани. Гостите запазиха преднина до края на третата част, когато резултатът беше 69-61.

Разликата отново стана двуцифрена в началото на решителните десет минути, но скоро започна да се топи и две минути преди края беше 5 точки при 79-84. Балкан обаче не позволи на съперника да вкара точки до края и удържа победата.

Иван Лилов отбеляза 21 точки и добави 5 борби и 4 асистенции за победителите от Ботевград, с 18 и 5 асистенции се включи Павел Маринов, а 15 точки и 7 завършващи паса регистрира Станимир Маринов.

Ноа Далман добави 13 точки и 8 борби за успеха. За Кожув най-резултатни с по 17 точки бяха Остин Дюфо и Слободан Божович, а 14 отбеляза Игор Мияйлович, посочва БТА.