Азербайджан катастрофира в Русия преди мача с България

снимка: sport.ru

Съперникът на България в първия кръг от квалификациите за Европейското първенство през 2016-та година – Азербайджан – загуби с разгромното 0:4 гостуването си на Русия в контролен мач преди старта на пресявките за шампионата на Стария континент.

На 9-ти септември от 19 часа в столицата Баку българският национален отбор започва кампанията си в евроквалификациите именно с гостуване на възпитаниците на Берти Фогтс.

Азербайджан не оказа сериозна съпротива на очевидно по-класния руски състав и записа тежко поражение точно преди старта на битката за място на Евро 2016. И двата тима играха в схема 4-4-2 на стадион „Арена Химки“ пред близо 19 хиляди зрители.

Още в 6-ата минута нападателят на Зенит (Санкт-Петербург) Александър Кержаков откри резултата след подаване на Дмитрий Комбаров. В 12-ата отново Кержаков нанесе точен удар и увеличи аванса на домакините, този път възползвайки се от пас на Денис Черишев.

Нападателят на Зенит вече има 28 гола в 85 мача с националната фланелка и по този показател е номер 1 в историята на самостоятелния руски национален отбор. Кержаков изпревари на първото място по брой попадения Владимир Бесчастних, който в периода 1992-2003 година записа 26 гола в 71 мача.

В 41-ата минута Сергей Игнашевич направи 3:0, а 9 преди края красиво изпълнение на съотборника на Станислав Манолев в Динамо (Москва) Владимир Гранат оформи крайния резултат 4:0.

Селекционерът на азерите Берти Фогтс направи шест смени в течение на срещата, но не можа да промени хода на двубоя.

Състав на Азербайджан: Камран Агаев, Бадави Гусейнов (Гара Гараев, 46), Расим Рамалданов, Рашад Садихов, Руслан Амирджанов, Илкин Гиртимов (Рахид Амиргулиев, 46), Руслан Абишов (Махир Шукюров, 71), Джихан Озкара (Джавид Гусейнов, 57), Вугар Надиров, Дмитрий Назаров, Руфат Дадашов (Вагиф Джавадов, 46). На 9-ти септември, вторник, Азербайджан ще играе в Баку в квалификационен мач за Евро-2016 с България.