АЗ не се даде на Удинезе с човек по-малко, Хановер четвъртфиналист (ВИДЕО)

АЗ Алкмаар изигра по страхотен начин гостуването си на Удинезе и инкасира загуба само с 1:2, като с общ резултат 3:2 отстрани фриуланите от Лига Европа и ще играе на четвъртфиналите.

Холандският тим игра с човек по-малко на терена още от третата минута, след като Вергевер си изкара директен червен картон и направи дузпа за нарушение срещу Флоро Флорес. Антонио Ди Натале откри резултата от бялата точка и в 15-ата удвои аванса на Удинезе.

АЗ обаче не се отказа да отстоява интересите си и върна едно попадение чрез Фалкенбург, който с красиво изпълнение в 31-ата минута направи резултата 2:1.

След почивката интертният натиск на домакините не доведе до нужните попадения, а гостите от Алкмаар изпуснаха да изравнят, след като Елм прати топката над гредата от дузпа в 60-ата минута.

В друг реванш от осминафиналите Хановер без проблеми разгроми с 4:0 Стандард Лиеж и с общ резултат 6:2 се класира напред в Лига Европа.

През първото полувреме точни бяха Абделауе в 4-ата и Кану в 21-ата, който си отбеляза автогол за 2:0. Класическият резултат бе оформен от Конан Я в 73-ата минута на срещата, а крайното 4:0 фиксира Пинто в 90-ата.

Още във втората минута на „Стадио Фриули" в Удине домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Вергевер фаулира откъсналия се в наказателното поле Флоро Флорес. За капак играчът на холандския отбор беше изгонен директно и така гостите останаха с човек по-малко в изключително ранен етап от срещата.

Ди Натале бе безпогрешен от бялата точка и изведе Удинезе напред, като страхотното начало за домакините беше продължено в 15-ата минута. Тогава Паскуале центрира отляво на далечната греда и Тото засече кълбото в опразнената мрежа, за да изравни общия резултат в сблъсъка с втория си гол за вечерта.

Въпреки неизгодната си позиция на терена, АЗ съумяваше често да контраатакува и наказа разконцентрираните бранители на Удинезе, които сякаш се успокоиха прекалено много от развоя на мача.

В 31-ата минута Фалкенбург получи добър пас отдясно от Поулсен и финтира противников защитник, преди да прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря Анданович за 2:1 - така след почивката фриуланите трябваше да се стремят да реализират поне още две попадения.

През второто полувреме домакините не успяваха да осъществят сериозен натиск срещу опонентите си и рядко дори отправяха удари към вратата, пазена от Естебан. По-чистите положения до 70-ата минута бяха в актива на гостите - първо в 65-ата Паскуале фаулира Елм в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа, която потърпевшият не успя да реализира, стреляйки над сглобката.

В 72-ата пък след чудесна контраакция на Анданович на два пъти се наложи да отразява опасни удари към вратата си, докато защитниците пред него бяха напълно матирани. До края на времето стихийният натиск на фриуланите не доведе до така желаните попадения и резултатът остана непроменен.