Айнтрахт спря черната серия и победи слабак

Айнтрахт Франкфурт победи с 3:2 последния в класирането на германското първенство Гройтер Фюрт като гост и прекъсна серията си от шест поредни мача без победа в Бундеслигата.

Гостите получиха гол още във втората минута, когато Никола Джурджич засече центриране от корнер, но само три по-късно Такаши Инуи (на снимката) изравни резултата с изстрел през двама бранители на съперника.

Айнтрахт продължи да натиска и след почивката, а усилията на отбора бяха възнаградени след час игра с попадение на Щефан Айгнер.

Победния гол пък вкара Александър Майер в 69-та минута на срещата от 27-ия кръг на Бундеслигата.

Победата остави Айнтрахт на пето място в класирането, като отборът от Франкфурт е равен с четвъртия Шалке. Гройтер Фюрт е почти сигурен изпадащ, констатира БТА.