Аякс се изложи у дома

Шампионът на Холандия Аякс съвсем намали шансовете си да защити титлата през този сезон, след като днес грандът от Амстердам допусна домакински провал с 0:2 срещу гостуващия Утрехт.

За Утрехт това бе едва 5-и успех от 20 изиграни срещи в холандската Ередивизи до този момент, докато Аякс допусна второ поредно поражение, след загубата с 2:4 от Фейенорд. По този начин амстердамци останаха на 7 точки зад лидера ПСВ Айндховен, който освен всичко друго, разполага и с мач по-малко.

По един гол във всяко едно от двете полувремена отбелязаха футболистите на Утрехт. Французинът Едуард Дуплан отбеляза и двете попадения за гостите в днешния сблъсък, като нападателят откри в 40', а 12 минути преди края удвои за 0:2, с което и съвсем прекърши футболистите на Франк де Бур.

Лидерът в Ередивизи ПСВ Айндховен играе в момента мача си срещу Хераклес, докато гостуването на Твенте на Де Граафшап бе отложено.