Атлетико загря за дербито с Барселона

Атлетико (Мадрид) оглави класирането в Примера дивисион поне за 24 часа, след като се добра до ценна победа с 1:0 като гост на Малага в първи мач от 18-ия кръг на Примера дивисион.

Както е известно, в Испания имаше почивка по празниците и това си пролича, като и двата тима трудно намериха своя ритъм, но през втората част попадението на Коке (71) прекърши домакините и "дюшекчиите" продължиха силната си серия.

Единственият проблем след срещата е, че Хуанфран получи 5-и жълт картон, което го вади автоматично за дербито срещу Барселона идния уикенд, който ще позволи на единия от двата тима да оглави еднолично класирането.

В момента Атлетико е с 49 точки и 3 пред Барселона, докато Малага е 10-и с 20 точки преди да се изиграят мачовете до края на кръга.

Двубоят почна по-добре за домакините, но няколко удара отдалеч не затрудниха особено Тибо Куртоа, докато Хуанфран в 21' беше париран от Кабайеро и не успя да открие резултата. До почивката двата отбора си размениха няколко добри атаки, но не и резултатни.

Адриан се появи на терена след почивката, което раздивижи сериозно нападението на гостите. След няколко пропуска дойде и 71', в която Коща изведе Адриан, Кабайеро отрази, но право в Коке, който насочи точно удара си - 1:0 за столичани. При този резултат приключи и самата среща.