Арсенал изхвърли Тотнъм от ФА къп

Въпреки сериозните липси в състава на Арсен Венгер, Арсенал записа много силно представяне срещу Тотнъм и в мач от 3-ия кръг на ФА къп стигна до лесна победа с 2:0 срещу лондонския си съперник.

Тотнъм почна по-силно, но устремът на тима бе убит от Санти Касорла в 31', а отборът на Тим Шърууд беше покосен още веднъж в 62', след като и Росицки се разписа, пращайки лидера в Премиършип в следващия кръг.

Това беше и първа среща за отборите в турнира, като Тотнъм остава в надпреварата единствено в първенството и Лига Европа. По-рано днес пък Манчестър Сити стигна само до 1:1 срещу Блекбърн и ще трябва да преиграва своята среща.

Двубоят на „Емиратс“ почна с натиск на гостите, които изпуснаха чиста ситуация чрез Адебайор в началните минути, а след него Уолкът стреля малко над вратата. Постепенно Арсенал успя да установи контрол, а наличието на 5-ма в халфовата линия почна да проличава след 20'.

Домакините удариха своя съперник малко след изтичането на 30', като превъзаходна контраатака бе започната от Гнабри, който проби отдясно и успя да намери Касорла, който с премерен удар успя да се разпише – 1:0 за домакините.

До края на полувремето двата отбора си размениха по едно положение, като Уолкът и Солдадо се отчетоха с пропуски. След почивката домакините установиха контрол и в 62' всичко беше решено.

Дано Роуз загуби контрол върху коженото кълбо и то му беше отнето от Томаш Росицки. Чешкият национал напредна и точно преди Уокър да го настигне чукна топката над връхлитащия Лорис – 2:0.