Атлетико (Мадрид) мина през Милан и е на четвъртфинал

Атлетико (Мадрид) победи Милан с 4:1 и с общ резултат 5:1 се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Първият двубой на "Сан Сиро" бе завършил с успех за "дюшекчиите" с 1:0 и миланския гранд имаше нелеката задача да спечели на "Висенте Кладерон". Това обаче не се получи и след попадения на Диего Коща и Арда Туран през първата част, както и на Раул Гарсия, и отново Диего Коща през втората, Атлетико си гарантира продължаването напред в турнира. За Милан единственото попадение вкара Кака, но се оказа недостатъчно.

Първото полувреме започна страхотно за домакините на "Висенте Калдерон", които излязоха напред още в 3-а минута, когато Диего Коща засече центриране на Коке. Кака успя да изравни с глава в 27-а минута, след което последваха силни минути за "росонерите". Вместо обаче да вкарат втори гол, те регистрираха такъв. Разписа се Арда Туран след мощна тупалка и рикошет в Адил Рами в 40-а минута.

През втората част Атлетико бе по-добрият тим и вкара нови два гола, с което окончателно отказа Милан. В 71-а минута с глава се разписа Раул Гарсия, а пет минути преди края на редовното време Диего Коща вкара втория си гол в мача и седми в турнира, с което оформи крайното 4:1

Преди мача „дюшекчиите“ бяха допуснали само 3 гола в най-силния турнир до момента и по този показател са номер 1. Милан обаче е 7-кратен носител на титлата и нямаше намерение да се предаде без бой на „Висенте Калдерон“.

Атлетико искаше да продължи доброто представяне на испанските отбори в Шампионската лига, които имат възможност да са най-много от всички четвъртфиналисти в турнира. Милан пък бе останал единственият защитник на италианската чест в елиминациите и това допълнително натоварваше „росонерите“ с отговорност.

4072078

Промяната в състава на домакините в сравнение с първия мач бе само една - на мястото на Емилиано Инсуа започна Фелипе Луис. Така на вратата застана Тибо Куртоа, а пред него ще оперират Диего Годин, Филипе Луиш, Хуанфран, Миранда, Марио Суарес, Коке, Раул Гарсия, Арда Туран, Габи Фернандес и звездата Диего Коща.

За Милан промяната също бе само една - Игнасио Абате вместо Матия Де Шильо. За състава на Кларънс Зеедорф застана Кристиан Абиати, а холандецът гласува доверие още на Адел Рами, Даниеле Бонера, Микаел Есиен, Андреа Поли, Урби Емануелсон, Найджъл де Йонг, Кака, Абел Таарабт и Марио Балотели.

Любопитен факт пък бе, че преди мача цялата единайсеторка на Милан бе отбелязала 27 гола общо през сезона до този момента – точно толкова, колкото имаше звездата на Атлетико Диего Коща.

4072065

Атлетико (Мадирд) започна мача ударно и още в третата минута излезе напред в резултата. "Росонерите" изгубиха топката, капитанът на домакините Габи подаде към Коке. Той от своя страна отправи чудесно центриране към Диего Коща в наказателното поле, а новоизпеченият испански национал се протегна и засече за 1:0. Общият резултат вече е 2:0 за испанците, а продължения със сигурност няма да има.

"Дюшекчиите" бяха пълни господари на терена през първите десетина минути от срещата, докато гостите от Милано не можеха да се отърсят от шока след получения гол. Те създадоха първата сериозна опасност пред вратата на Атлетико едва в 25-а минута, когато Марио Балотели стреля неточно.

4072059

В 27-а минута обаче Милан се върна в мача Балотели намери поли отдясно по атаката, той центрира прецизно в наказателното поле, където на далечната греда Кака бе оставен непокрит и с глава остави безпомощни Тибо Курота и Хуанфран.

В 36-а минута Кака имаше шанс за втори гол. Адел Таарабт отправи хубаво центриране, а бразилецът се извиси в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата. Това положение обаче потвърди по-добрата игра на Милан в последните минути.

4072080

Точно когато "росонерите" бяха в подем Атлетико (Мадрид) нанесе своя втори удар. В 36-а минута Раул Гарсия свали топката за Арда Туран пред наказателното поле, който лековато бе оставен да стреля от бранителите на Милан и след рикошет в Адил Рами топката се оплете в мрежата на Кристиан Абиати за 2:1.

Секунди по-късно самият Раул Гарсия можеше на практика да сложи точка на спора, след като опита да засече със задна ножица центриране на Хуанфран, но стреля в аут.

Второто полувреме също започна с положение пред Абиати, но от трудна позиция Диего Коща стреля в аут. Малко след това Габи бе изведен от бразилеца на отлична позиция за стрелба, но шутът му срещна дясната греда.

4072089

Тимът на Диего Симеоне изглеждаше по-стойностният на терена, докато Милан не успяваше да покаже аргументите, с които смята да стигне до пълен обрат. Все пак в 67-а минута влезлият като резерва Робиньо успя да насочи топката опасно към вратата на Тибо Куртоа, който обаче се намеси авторитетно.

Последваха няколко малко по-силни минути за гостите от Италия, които обаче не доведоха до нищо сериозно пред белгийския страж на Атлетико. В игра пък се появи Джамаполо Пацини, който трябваше да раздвижи атаката на "росонерите".

4072063

Нападателят обаче нямаше кой знае колко време да промени нещо на терена преди Атлетико да вкара трети гол. В 70-а минута Коке центрира в наказателното поле след фаул, а от точката за изпълнение на дузпа Раул Гарсия елегантно с глава закова топката в мрежата на Абиати - 3:1 за Диего Симеоне и компания.

От тук насетне Милан се нуждаеше от цели три гола, за да се надява, че може да продължи напред, което като че ли окончателно сломи духа на играчите на Кларънс Зеедорф. В края на двубоя те получиха дори четвърти гол, автор на който стана Диего Коща в 85-а минута.