Атлетико и Реал оставиха всичко за реванша на "Бернабеу" (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид предложиха здрав и оспорван сблъсък, но не успяха да излъчат победител в първи 1/4-финален двубой от Шампионска лига на "Сантяго Бернабеу". Срещата в испанската столица завърши при резултат 0:0, което и остави отворен реванша на "Сантяго Бернабеу" след седмица.

Срещата тази вечер предложи много единоборства, но не и очаквания брой чисти шансове пред двете врати. През първата част Реал Мадрид бе доминант в случващото се на терена, като единствено спасяванията на Ян Облак лишиха "кралския клуб" от попадение.

След почивката Атлетико успя да поизравни играта, като на няколко пъти "рохибланкос" стигнаха до опасни ситуации пред капитана на гостите Икер Касияс. Както Реал обаче, Атлетико също не успя да разпечата вратата на своя съперник.

Двубоят предложи и не малко грубости от страна на двете единайсеторки, като размяната на лакъти и откровени крошета също присъстваха в цялостната картинка на "Висенте Калдерон".

Аржентинският специалист заложи на Ян Облак под рамката на вратата, докато карето Гийерме Сикейра, Жоао Миранда, Диего Годин и Хуанфран трябваше да оперира в защита. Капитанът Габи Фернандес и Марио Суарес стартираха като двойка вътрешни халфове във формацията на "рохибланкос", а Арда Туран и Коке трябваше да оперират по двата фланга. Антоан Гризман и Марио Манджукич стартираха в атака за домакините.

Карло Анчелоти очаквано заложи на обичайното трио Роналдо - Бейл - Бензема в офанзивен план, докато Тони Кроос, Лука Модрич и Хамес Родригес получиха доверието на италианеца в средата на терена. Марсело и Дани Карвахал стартираха като крайни бранители, докато Серхио Рамос и Рафаел Варан оформиха двойка централни защитници във формацията на действащия европейски шампион. Под рамката на вратата застана капитанът Икер Касияс.

Срещата на "Калдерон" стартира на високо темпо, като и двата тима се вкопчиха един в друг в здрава хватка. Още в 2' Гарет Бейл не успя да засече опасно центриране в наказателното поле, а за изстрел на Дани Карвахал бе уловен от Ян Облак.

В 4' се стигна и до най-чистия шанс за отбелязване на гол от началото на двубоя. Груба грешка в отбрана на Атлетико позволи на Гарет Бейл да излезе очи в очи с Ян Облак, като уелсецът стреля с левия крак в очертанията на вратата. Стражът на "рохибланкос" обаче демонстрира класата си и спаси.

В 9' Реал Мадрид отново получи шанс да застраши пазената от Облак врата, този път от статично положение. Кристиано Роналдо обстрелва словенския страж от пряк свободен удар, но и този път Облак бе на мястото, укротявайки кълбото в обятията си.

Реал Мадрид продължи да натиска съперника си в неговата половина, докато Атлетико трудно съумяваше да изнесе топката напред. Домакините видимо бяха затруднени в опитите си да изтеглят играта напред, като на пръв поглед изглеждаше, че "кралете" са далеч по-близо до откриване на резултата. "Рохибланкос" пък разчитаха на статични положения, но и чрез играчите на Симеоне не успяваха да затруднят Икер Касияс.

В 31' Ян Облак с мъка отрази силен изстрел от средна дистанция на Гарет Бейл, който продължи да бъде сред най-опасните футболисит на терена. В 37' "белите" отново се доближиха до попадение, но фалцовият изстрел с левия крак на Хамес също бе париран от Облак. Атлетико отговори с удар на Гризман от дъгата на пеналтерията, но Касияс спаси. В 39' и Лука Модрич се включи в атаката на Реал, но хърватинът стреля над напречната греда.

В 43' Реал Мадрид сътвори блестяща контраатака в половината на Атлетико, като Рафаел Варан проби в половината на домакините. Акцията на "белите" завърши с изстрел на Хамес, отразен от Облак, а малко след това и Карим Бензема стреля неточно с глава от напълно чиста позиция.

Втората част стартира с възможност за Атлетико, след като в 49' Хуанфран размина по отличен начин Хамес и центрира от десния фланг на атаката. Арда Туран засече кълбото с глава, но изпращайки го встрани от вратата на Касияс. Малко след това Серхио Рамос вкара лакът в главата на Манджукич и покри лицето му с кръв, но реферът на двубоя прецени, че действията на "четворката" не са били умишлени.

Постепенно двубоят навлезе в средата на втората част, а напрежението над "Калдерон" започна да се усеща все по-изразително на терена. В 68' Реал Мадрид сътвори нова отлична атака пред вратата на Облак, но комбинацията между Бензема и Кристиано Роналдо бе пресечена от отбраната на Атлетико. В тази ситуация французинът може би и допусна грешка, предпочитайки да подаде вместо да стреля от добра позиция.

Десет минути преди края Атлетико стигна до възможност, но Диего Годин стреля с левия крак над напречната греда. Диего Симеоне пък взе решение да освежи офанзивния си вал, гласувайки доверие на Фернандо Торес за сметка на Коке. Пет минути по-късно Лука Модрич стреля опасно от границата на наказателното поле, но също не достатъчно ефективно. В 90' пък корнер пред вратата на Реал доведе до разбъркване пред голлинията, но отново гол нямаше.