Атлетико доближи Реал Мадрид с нова победа в Ла Лига (ВИДЕО)

Шампионът Атлетико (Мадрид) индикира, че се е отърсил от проблемите си в последните седмици и постигна втора поредна победа в испанската Примера дивисион (трета поредна на всички фронтове), след като надви с 2:0 като домакин набиращия скорост Реал Сосиедад.

Двубоят на „Висенте Калдерон“ бе първи от програмата на междинния 30-ти кръг в Ла Лига и след този успех възпитаниците на Диего Симеоне събраха 65 точки, което ги доближи само на две от Реал Мадрид.

По-важното за „дюшекчиите“ в случая е, че те се извисиха с четири пункта над четвъртия в класирането Валенсия, който едва миналата седмица изпревариха в таблицата, след като „прилепите“ направиха нулево равенство с Виляреал.

Реал Сосиедад отдавна не познаваше вкуса на поражението, след като под ръководството на Дейвид Мойс спечели 10 от последните 12 възможни точки, но днес още от самото начало на срещата отстъпваше на съперника си. Баските са 10-ти с 37 точки.

Автогол на Микел Гонсалес още във втората минута даде аванс на Атлетико, след като бранителят се извиси на първа греда при защита на центриране от корнер и изпревари вратаря си, за да стигне до топката. Гонсалес на практика попречи на стража да избие и с глава прати кълбото в собствената си мрежа – 1:0.

В 10-ата минута пък домакините нанесоха втори тежък удар на съперника, след като Коке шутира от 20 метра, а голкипърът Рули не можа да улови кълбото и го прати в обсега на Антоан Гризман. Французинът нямаше как да сбърка от чиста позиция пред опразнената врата и направи 2:0, но от уважение към бившия си тим не отпразнува попадението.

Гризман вече има 16 гола през сезона в Примера дивисион и се изравнява на 5-то място в таблицата на голмайсторите, като го дели с най-добрия испански голмайстор в първенството – Алберто Буено от Райо Вайекано.

Атлетико не само се утвърди на третото място, даващо право на участие в Шампионска лига, но и записа четвърти пореден мач без допуснато попадение. След като миналата седмица постигна първата си победа като гост (2:0 над Кордоба) от два месеца насам, сега „дюшекчиите“ спечелиха 13-то от 16-те си домакинства на „Висенте Калдерон“ (2 ремита и 1 поражение).