
Тимът на Аталанта приземи амбицирания състав на Наполи след победа с 3:1 в среща от 12-ия кръг на италианската Серия А. Двата тима предложиха истинско зрелище на феновете на футбола, които освен 4 гола, видяха и 2 червени картона и драматична развръзка в края.
Първата част премина без отбелязани голове, но това се оказа само затишие пред буря, тъй като всичко по-интересно се случи след почивката. „Бергамаските" излязоха напред в резултата в 62-та минута благодарение на точния изстрел на Адриано Пинто, а само 4 минути по-късно нападателят на Наполи Марсело Салайета бе изгонен след втори жълт картон. Въпреки численото неравенство, неаполитанците стигнаха до изравнителен гол, който бе дело на Марек Хамсик от дузпа.
След като изравниха, гостите се прибраха в своята половина и разчитаха на стабилната си защита. Тя обаче не издържа на натиска на домакините и в самия край на срещата Манфредини (в 89-та) и Флокари (90-та) донесоха победата на Аталанта. За да е екшънът пълен голмайсторът Манфредини получи червен картон в последните секунди, но това вече бе без значение.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ