Аржентинско шоу върна Интер в Топ 5

Отборът на Интер се възползва от грешната стъпка на Парма и се завърна на петото място в Серия А, даващо право на участие в Лига Европа през следващия сезон.

Футболистите на Валтер Мацари се развихриха в Генуа и разгромиха с 4:0 домакина Сампдория, постигайки една от най-впечатляващите си победи в последно време. Така "нерадзурите" събраха актив от 53 точки и оставиха Парма зад себе си. "Дуковете" имат 51 след днешното си равенство с Болоня.

И четирите попадения на Интер в срещата бяха дело на аржентинци. Два гола наниза Мауро Икарди, а по веднъж се разписаха Валтер Самуел и Родриго Паласио.

Домакините изиграха по-голямата част от сблъсъка с десет души, след като още в 20' бразилският нападател Едер бе изгонен с два скоростни жълти картона.

Сампдория остава в долната половина на таблицата с 41 пункта, записвайки 14-о поражение от началото на кампанията.

Победата в Генуа бе дълго чакана от тифозите на Интер, имайки предвид, че миланският гранд нямаше победа в последните си четири срещи.

4079678

На почивката резултатът бе 0:1 в полза на Интер, след като аржентинският стрелец на гостите Мауро Икарди откри още в 13'. Бившият футболист на домакините получи подаване от сънародника си Родриго Паласио и преодоля Да Коща за 0:1.

През втората част Интер се развихри, което и доведе до три нови попадения във вратата на бразилския страж. Сампдория пък видимо страдаше с човек по-малко на терена, не успявайки да се противопостави на своя съперник.

4079681

В 60' ветеранът Валтер Самуел удвои, а само три минути по-късно Мауро Икарди наниза и втория си гол в мача. Любопитното бе, че и този път головото подаване бе на Родриго Паласио.

Крайното 0:4 бе оформено десет минути преди края, когато подалият за две попадения Паласио сам отбеляза в мрежата на Да Коща. Този път в ролята на асистент влезе Рики Алварес, а Паласио завърши поредната "аржентинска" акция на гостите.