Аржентина се измъчи за 2:2 срещу Мексико (ВИДЕО)

снимка: Twitter/Manchester City

Отборите на Аржентина и Мексико изиграха контролен мач помежду си в американския град Арлингтън, като двата тима не се победиха и завършиха 2:2 пред пълния "AT&T Стейдъм".

Новото попълнение на Байер (Леверкузен) Хавиер Ернандес изведе символичните гости напред в резултата в 19-тата минута. Исраел Хименес проби добре от дясно и бе фаулиран в гръб от Николас Отаменди и справедливо бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Чичарито и хладнокръвно откри - 1:0.

20 минути преди края на срещата "ацтеките" удвоиха аванса си след добра контраатака. Мигел Лаюн навлезе в половината на Аржентина от ляво и подаде към непокрития Ектор Ерера и последния със силен шут удвои резултата.

Това обаче мотивира Лионел Меси и компания и след 80-тата минута те успяха да върнат бързо две попадения, за да предотвратят загубата. Първо Езекюел Лавеци напредна добре в 85-тата минута и се освободи от стража на мексиканците, след което комбинира с нахлуващия Серхио Агуеро, който нямаше проблем пред опразнената врата.

Четири минути по-късно нападателят на Манчестър Сити изведе брилянтно суперзвездата на "гаучосите" Лео Меси, който спокойно овладя на гърди и от воле изравни за 2:2.