Аржентина с победа с 4:3 над Нидерландия след драма с дузпи

снимка: fifa.com

Отборът на Аржентина се класира за полуфиналите от световното първенство по футбол в Катар след победа с 4:3 над Нидерландия. В редовното време и продълженията резултатът бе равен 2:2. Съперник на Аржентина в спорт за място на финала ще е Хърватия.

Стартът на двубоя беше двуостър. В първите 10 минути двата отбора започнаха много предпазливо, именно заради това до по-опасно положение пред някоя от двете врати не се достигна.

Мемфис Депай проби по дясното крило в 16-ата минута, след което центрира на втора греда, където Дензел Дъмфрис върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Дейли Блинд бе надскочен и до удар не се стигна.

Лионел Меси се измъкна с дрибъл от Мартен де Роон, след което си отвори пространство и шутира в 22-ата минута, но топката прелетя над напречната греда. Мемфис комбинира с Стивън Бергвайн, който овладя и стреля от границата на наказателното поле в 24-ата минута. Ударът му обаче не бе точен.

Науел Молина напредна по десния фланг в 33-ата минута, след което комбинира с Меси, който отклони за Родриго де Паул. Халфът шутира с едно докосване, но Андриес Ноперт отрази.
Лионел Меси проби през средата на терена чрез дрибъл в 35-ата минута, селд което изведе Науел Молина, който се впусна зад гърба на Дейли Блинд. Десният бек на "гаучосите" остана очи в очи с Ноперт и стреля с едно докосване, за да изведе своя отбор напред в резултата.
В първия четвърт час на второто полувреме темпото бе по-ниско, а на Емилиано Мартинес и Андриес Ноперт не им се наложи да се намесват.

Главният рефер на двубоя Антонио Матеу Лаос отсъди пряк свободен удар в полза на Аржентина в 63-ата минута. С изпълнението му се нае Лионел Меси, който стреля директно във вратарския ъгъл, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата на Нидерландия.

Десният халф-бек на Нидерландия Дензел Дъмфрис фаулира Маркус Акуня в наказателното поле в 73-ата минута, за което Антонио Матеу Лаос отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Аржентина. Голямата звезда на "гаучосите" Лионел Меси се нае с изпълнението на дузпата и хладнокръвно я прати в левия ъгъл на вратата, за да удвои аванса на своя тим.

Отговорът на Нидерландия не закъсня. В 83-ата минута Стивън Бергхаус напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле, където на първа греда Вут Вегхорст прецизно прати топката с глава в обратния ъгъл, за да върне интригата в двубоя.

В единадесетата минута на добавеното време на срещата реферът отсъди пряк свободет удар в полза на Нидерландия. Теун Коопмайнерс се нае с изпълнението. Халфът чукна топката по земя покрай стената към Вут Вегхорст, който надигра Енцо Фернандес и прати топката в мрежата, след перфектно изпълнено заучено положение.

В продълженията аржентинците бяха по-настоятелни, но така и не отбелязаха нов гол. След това се стигна до изпълнението на дузпи, а там Аржентина спечели с 4:3.

Нидерландия - Аржентина 4:3 (след дузпи) в редовното време и продълженията 2:2

0:1 Науел Молина 35, 0:2 Лионел Меси 73 (д), 1:2 Воут Вегхорст 83, 2:2 Воут Вегхорст 90+10