Арсенал стартира с труден успех в Премиършип

Арсенал се наложи трудно с 2:1 над Кристъл Палас и започна сезона в Премиършип с успех.

"Артилеристите" допуснаха да изостанат в резултата в 35-а минута, когато Бреде Хангеланд се разписа за 1:0 в полза на гостуващия на "Емирейтс" тим.

В продължението на първата част Лоран Косшчелни изравни, но цяло второ полувреме Арсенал така и не успяваше да намери път към вратата на Джулиан Сперони. Това се случи едва в първата минута на добавеното време, когато Арън Рамзи се разписа.

Малко преди това гостите останаха с 10 души след втори жълт карто на Джейсън Пънчън.

Така след като започна сезона с успех за "Камюнити шийлд", Арсенал спечели и първи три точки във Висшата лига.

В атака за Арсенал започна новото попълнение Алексис Санчес, а титуляр бе и завърналият се в тима Джоел Кембъл, който направи впечатление на Световното първенство в Бразилия.

В състава на Кристъл Палас също имаше две нови попълнения сред титулярите - Мартин Кели и Бреде Хангеланд.

Именно Хангеланд даде аванс на гостите, въпреки по-доброто начало на Арсенал. Той засече с глава центриране на Пънчън в 19-а минута и изведе тима си напред.

Все пак Арсенал диктуваше темпото през първата част и успя да изравни в първата минута на продължението. Тогава Алексис Санчес центрира в наказателното поле от пряк свободен удар и Косчелни бе точен за 1:1.

Арсенал продължи да е по-актвният тим и през втората част, но гол така и не падаше, въпреки че на терена се появи и Оливие Жиру.

Все пак червеният картон на Пънчън в последната минута даде необходимия превес на домакините и в добавеното време Рамзи се разписа. Ново центриране, този път от корнер, създаде хаос в наказателното поле на Кристъл Палас, Сперони първо изби удар на Матийо Дебюши, но след това Рамзи направи добавка, за 2:1 и донесе победата на Арсен Венгер и компания.