Арсенал не даде шанс на Евертън и пак подгони титлата (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал спечели гостуването си на Евертън с 2:0 и по този начин запази шансовете си за титлата през този сезон.

Точни за гостите бяха Дани Уелбек и Алекс Ийоби през първата част като по този начин "артилеристите" събраха 55 точки и се доближиха на 8 от лидера Лестър.

Срещата започна на добро ниво, като тимът на Арсенал бе една идея по-деен на "Гудисън Парк". През първите минути се видя, че звездите на тима Месут Йозил и Алексис Санчес се намират в добра форма и това бе ознаменувано с гол 7' след началото на срещата.

Двамата размениха няколко паса в средата на терена, след което бившият играч на Барселона изведе Дани Уелбек зад гърба на Фил Ягиелка, а английският национал, останал очи в очи със стража на домакините, без проблем откри резултата - 1:0.

След попадението на бившия играч на Манчестър Юнайтед, играта на терена се поизравни, като и двата тима имаха нелоши шансове, които обаче не успяха да превърнат в попадения.

В края на първата част, пет минути преди полседния съдийски сигнал за полувремето, Франсис Коклен отне топка в центъра и я върна към Ектор Белерин, като бекът моментално я изпрати в предни позиции, извеждайки 18-годишния Алекс Ийоби. Нигериецът нахлу мощно в наказателното поле и прокара топката покрай Робълс за 2:0.

Втората част започна с по-добра игра на домакините, които търсеха ранен гол, с който да се върнат в срещата. Ромелу Лукаку често се включваше по двата фланга, но бе затварян рано от защитата на "топчиите" и трудно пробиваше в наказателното поле.

Преди мача

Тимът на Евертън се намира в доста добра форма. "Карамелите" записаха няколко добри резултата в първенството, а също така продължават напред и за ФА Къп, след като се наложиха над Челси.

Арсенал от своя страна ще търси задължителна победа, ако иска да остане в битката за титлата. Към момента лондончани изостават с 11 точки от лидера Лестър и с 6 от втория Тотнъм.

През седмицата играчите на Арсен Венгер напуснаха Шампионска лига, след като бяха елиминирани на 1/8-финалите от Барселона след общ резултат 5:1.