Арсенал и Бешикташ оставиха всичко за реванша

Отборите на Бешикташ и Арсенал не излъчиха победител и завършиха наравно - 0:0 в първи плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига. Така те оставиха всичко за реванша след седмица в Лондон.

Срещата можеше да започне с гол “от съблекалнята” за домакините от Бешикташ, след като новото попълнение на “черните орли” Демба Ба видя, че Войчех Счесни е излязъл от рамката на вратата си и пробва да го прехвърли. Сенегалският нападател обаче нямаше шанс и ударът му срещна напречната греда, като и Счесни успя леко да закачи топката.

Бешикташ натисна сериозно съперника си в началните минути, а “артилеристите” изглеждаха объркани. В 9’ Счесни трябваше да се намесва решително след изстрел от воле на Ба, който обаче нямаше необходимата сила и не затрудни стража на Арсенал.

Гостите застрашиха вратата на Бешикташ за първи път в 10’, когато Алексис Санчес намери чудесно Оливие Жиру, който веднага стреля, но ударът му бе блокиран от противников бранител.

Малко по-късно (13’) на стрелкова позиция се озова Санти Касорла, също изведен от Санчес, но шутът му мина встрани от целта. Чилийският национал продължи да тормози турската отбрана и в 16’ спечели корнер, след който Жиру засече с глава, но над вратата.

Постепенно Арсенал овладя инициативата и започна да организира все по-опасни атаки, но така и не успяваше да стигне до точен завършващ удар.

В 32’ Счесни трябваше отново да се намесва след шут на Вели Кавлак, но изстрелът бе точно в ръцете на поляка и той спокойно улови.

Шест минути по-късно (38’) Джак Уилшър оправи хубав удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Бешикташ Толга Зенгин бе на мястото си и спаси.

В края на полувремето домакините натиснаха и първо Кавлак стреля неточно, а след това Счесни трябваше да спасява нов удар на озовалия се очи в очи с него Демба Ба (44’).

След почивката и двата отбора се опитаха да решат мача, а феновете в Истанбул станаха свидетели на отворен и нападателен футбол.

Бешикташ и Арсенал си размениха по едно положение в началото на втората част, съответно чрез Олкай Шахан и Арън Рамзи, след което играта малко се понакъса заради зачестилите нарушения, а главният съдия трябваше да охлажда страстите на футболистите с жълти картони.

Исмаил Койбаши опита да притеснява Шчесни с изстрел от дистанция в 70’, но той профуча встрани от вратата. Малко по-късно и Алекс Окслейд-Чембърлейн пробва късмета си отдалеч, но ударът му бе блокиран. В 80’ Санти Касорла бе близо до откриване на резултата, но Толга Зенгин спаси.

Арсенал довърши срещата в числено намален състав, след като Арън Рамзи получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение срещу съперник. Така Рамзи ще пропусне реванша в Лондон, като в същото време това бе първото изгонване в кариерата му.

Възпитаниците на Арсен Венгер изпуснаха най-чистото си положение в 89’, когато Окслейд-Чембърлейн стреля много опасно, но вратарят на домакините показа невероятен рефлекс и запази двете нули на таблото.