Армения загря за България с победа в Малта

Армения оправда очакванията, че ще бъде сериозен актьор в „българската" Група В на световните квалификации. Възпитаниците на Вардан Минасян спечелиха с 1:0 визитата си на аутсайдера Малта в столицата Валета на стадион „Та'Кали".

Единственият гол в мача реализира роденият в Грозни (Русия) Артур Саркисов в 70-ата минута. Нападателят на руския Волга засече центриране отляво на Юра Мовсисян и с прецизен шут с десния крак прати топката в мрежата на вратаря Андрю Хог.

Само 6 минута по-рано Саркисов се бе появил на терена като смяна на натурализирания бразилец Маркос Пиньейро Пизели.

Мовсисян бе много активен и се отчете с три опасни удара в очертанията на вратата, освен че асистира за единственото попадение.

Евентуални опасности за защитата на България във вторник могат да се очакват и от голмайстора на украинското първенство до момента - Херник Мъхитарян, който има 11 гола за Шахтьор Донецк в първите 7 кръга на местния шампионат.

25-годишният Мовсисян пък блести с екипа на руския Краснодар, като има 6 попадение в досегашните 6 кръга на Премиер лигата.

Други играчи в украинското първенство с по-сериозни визитки са Кеворк Хазарян и гореспоменатият Маркош Пизели.