Армения се опита, но не успя да изненада Португалия (ВИДЕО)

Отборът на Армения бе много близко до изненада в домакинската си среща срещу Португалия, но все пак загуби с 2:3. След успеха, Кристиано Роналдо и компания остават еднолично на върха с комфортен аванс от четири точки пред втория Алабания.

Португалците са с 12 точки, Албания с 8, а арменците остават последни с 1.

Срещата започна повече от блестящо за домакините, които успяха да излезнат напред в резултата в 14-тата минута. Маркос Пицели стреля от пряксвободен удар, а стражът на гостите не се намеси добре и кълбото влетя в мрежата му за 1:0.

Хенрих Михтарян опита да изчисти топката от крака на Жоао Моутиньо в 29-тата минута, но вместо това извърши нарушение и то в наказателното си поле. Отсъдена бе дузпа, а това бе и началото на шоуто с марка "Кристиано Роналдо". Суперзвездата на Реал Мадрид изравни, а през втората част осъществи хеттрик, след като се разписа в 55-та и 58-та минути.

Арменците постепенно се отърсиха от бързия обрат на мача и започнаха да налагат лек натиск. Това даде резултат в 71-вата минута, когато Арас Йозбилис стреля от разстояние, Руи Патрицио изби, но в краката на Храир Мкоян, който отблизо се разписа за 2:3. Това обаче бе всичко, което домакините успяха да сторят и очаквано изгубиха срещата.