Апоел удари Порто и остава лидер в група G

снимка: АП

Кипърският шампион Апоел (Никозия) продължава с чудесното си представяне в Шампионската лига, след като днес постигна втора победа в група G, надделявайки с 2:1 при домакинството си на португалския гранд Порто.

Аилтон даде предимство на Апоел след точно изпълнена дузпа в 42-та минута, а Хълк възстанови равенството в 89-та минута също от 11-метров наказателен удар. Крайното 2:1 бе оформено от Густаво Мандука в последната минута на срещата (90').

Двубоят започна с домакински натиск на Апоел, който можеше да доведе до откриване на резултата в 20-та минута, когато Аилтон отправи удар с глава след летящ плонж, но вратарят на Порто Хелтон показа класа и изби в корнер.

Така се стигна до 42-та минута, когато домакините спечелиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Елиакуим Мангала срещу Аилтон в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшият бразилец и с премерен изстрел прати топката в мрежата на Порто за 1:0.

Минута преди края на редовното време (89') пък гостите от Порто имаха възможността да изпълнят 11-метров наказателен удар, присъден за фаул на Марсело Оливейра срещу Джеймс Родригес в наказателното поле. Последва безкомпромисно изпълнение на Хълк, довело до изравняване на резултата - 1:1.

Точка на спора сложи Густаво Мандука в последната минута на срещата (90'), възползвайки се от чудесно ниско центриране на Костас Хараламбидес, засичайки топката във вратата на Порто за крайното 2:1.

След тази победа Апоел остава лидер във временното класиране в група G с актив от 8 точки, с една повече от втория Зенит (Санкт Петербург). Порто е на трета позиция с 4 точки, а последен е отборът на Шахтьор (Донецк) с 2 точки.