Антоанета Бонева със злато на 10 метра пистолет

Антоанета Бонева спечели златния медал на 10 метра пистолет за жени на държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие на стрелбище "Гео Милев" в столицата.

Състезателката от Светкавица (Търговище) доминира и в квалификациите с 386 точки, и във финала с 202,1 точки и не остави шансове на конкурентките си.

Двукратната олимпийска шампионка и председател на Български стрелкови съюз Мария Гроздева остана четвърта, информира БТА.

Гроздева от Клуб Софарма се движеше втора след квалификациите с 381 точки, но след финал от 157,1 точки тя остана четвърта. Среброто заслужи Ирена Танова (АП Спорт) с финал 198,6 точки, а трета е Виолета Георгиева (Левски) със 178,3 точки.

На пистолет при мъжете победител стана Георги Узунов (Левски) с финал от 198,8 точки, следван от Самуил Донков (ЦСКА) 196,6, Красимир Соколов (Левски) 176,9 и други.