Бонева е стрелец №1 на България

Антоанета Бонева бе наградена за стрелец номер 1 за годината от Български стрелкови съюз.

Състезателката от Търговище заслужи признанието за златния медал от Световната купа в Баку, европейската вицешампионска титла от Дьор, среброто от Световната купа от Рио и осмото място от Олимпийските игри отново в Рио.

Бонева получи наградата си от председателя на БСС Мария Гроздева. Самата Гроздева остана на второ място в класацията.

Двукратната олимпийска шампионка не успя да спечели квота за Олимпиадата в Рио, но месеци по-рано спечели злато от Световната купа именно в Рио де Жанейро.

Най-добрите стрелци за 2016 година:

мъже и жени:

1. Антоанета Бонева 1-о място СК Баку - спортен пистолет, Европейски вицешампион - Дьор, Унгария 2-о място СК Рио де Жанейро - пневматичен пистолет 8-о място ОИ Рио 2016 - спортен пистолет

2. Мария Гроздева 1-о място СК Рио де Жанейро - спортен пистолет

3. Самуил Донков 1-о място Гран при в Пилзен, МК пистолет 6-о място СК Мюнхен, МК пистолет

4. Антон Ризов 6-о място СК Рио де Жанейро - пневматична пушка 8-о място СК Рио де Жанейро - МК пушка легнал