Ансамбълът спечели сребро на Олимпиадата

Българският ансамбъл спечели сребърен медал в турнира по художествена гимнастика на вторите младежки олимпийски игри в Нанкин (Китай).

Българските гимнастички получиха оценки са своите изпълнения 13.700 точки за съчетанието с пет чифта бухалки и 13.350 точки за пет обръча. Така те събраха сбор от 27.050 точки.

Българките са в състав Елена Бинева, Александра Митрович, Емилия Радичева, Габриела Стефанова и София Рангелова с треньор Камелия Дунавска. Шампион стана ансамбълът на Русия със сбор от 29.550 точки (14.700 точки за бухалки и 14.850 точки за обръчи).

На трето място е Казахстан със сбор от 25.050 точки. Така България завършва олимпиадата със седем отличия - три златни и четири сребърни.

Титли спечелиха Благой Найденов (бокс, категория 81 кг), Лидия Ненчева (стрелба) и Божидар Андреев (вдигане на тежести), а сребърни медала завоюваха Бетина Темелкова (джудо), Кирил Милов (борба), ансамбъл по художествена гимнастика и Душко Благовестов (бокс, 56 кг), обобщава БТА.